Osobliwość Natury...

Ałun to kryształ mineralny o właściwościach zadziwiających!

Ałun kryształu jest w 100% naturalny w odróżnieniu od syntetycznych, które są dostępne w sprzedaży (produkowane w Tajlandii z odpadów ciężkiego przemysłu chemicznego).

Minerał ałunu (Potas alum) jest na bazie soli potasu i aluminium, które jest składnikiem naturalnie występującym w przyrodzie. Minerał Ałunu naturalnego nie przedstawia żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia.

Potas Ałunu posiada ciężar jonowy ujemny i strukturę cząsteczkową, która nie może być pochłonięta przez komórki co czyni go zupełnie nie szkodliwym w przeciwieństwie do tych, które są dostępne w handlu. Zawierają one inną odmianę aluminium.

Minerał Ałunu naturalnego jest doskonałym dezodorantem o wielu korzyściach:

działanie przeciwbakteryjne(powstrzymuje proliferacje bakterii skórnych odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach ciała.

wzmacnia skórę, zmniejsza pory, co jest korzystne w przypdaku osób, które nadmiernie się pocą

nie zostawia śladu na ubraniu, bez dodatku alkoholu, bez perfum, bez barwników, bez konserwantów, bez składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, bez zapachu, hypoalergiczny

skuteczny od pierwszej aplikacji, jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny

idealny dla alergików, którzy źle tolerują klasyczne dezodoranty

ekonomiczny, wystarcza na średnio na 2 lata codziennego używania

posiada zalety ściągające, zabliźniające

polecany również w przypadku poparzeń słonecznych, skaleczeniach, po goleniu, depilacji (łagodzi podrażnienia skóry)

ZASTOSOWANIE:

Nawilżyć minerał i przystąpić do aplikacji (pachy, twarz po goleniu, stopy..itp.). Zaaplikować także (przed użyciem należy zawsze nawilżyć) w przypadku: ukąszeń owadów (ból znika błyskawicznie), skaleczeń ( natychmiast tamuje krew), trądzik młodzieńczy (wysusza wypryski), afty, po depilacji (likwiduje zaczerwienienia i pojawiające się często czewone krostki).

 

Używając ten dezodorant unikacie Państwo stosowanie dezodorantów, które w swoim składzie posiadają składniki nie zawsze przychylne waszemu zdrowiu (aluminium,parabeny..itp.)

WŁAŚCIWOŚCI:

  • minerał solny w 100% naturalny uznany od tysiącleci ze względu na swoje cudowne działanie

  • nie zawiera hlorohydrantu i aluminium, 100% naturalny 

  • działanie całkowicie inne niż dezodoranty klasyczne nie blokuje ujść potowych tylko usuwa bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach

  • nie zostawia śladu na ubraniu, bez dodatku alkoholu, bez perfum, bez barwników, bez konserwantów, bez składników pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, bez zapachu, hypoalergiczny

  • skuteczny od pierwszej aplikacji, jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny

  • idealny dla alergików,którzy źle tolerują klasyczne dezodoranty

  • ekonomiczny, wystarcza na średnio na 2 lata codziennego używania(120gr.),

w tym samym czasie zuzywamy 12 tradycynych dezodorantow wystepujacych w handlu

  • posiada zalety ściągające, zabliźniające

  • polecany również w przypadku poparzeń słonecznych, skaleczeniach, po goleniu, depilacji (łagodzi podrażnienia skóry)

Ałun w różnych postaciach:

-naturalna skała mineralna, nie oszlifowana(najtańsza wersja, ekonomiczna)

-oszlifowana na sznurku (łatwe do zawieszenia w łazience)

-w opakowaniu plastikowym na stałe (przydatne w częstych wyjazdach)-osuszyć po każdym umyciu

-w opakowaniu plastikowym nie na stałe(tylko zabezpieczenie) łatwość w użyciu

-w sprayu (dla tych, co sie nagminnie spieszą)

-w proszku- łatwość zastosoawania w pielęgnacji stóp(zasypka do obuwia, skarpet, do kąpieli nóg).

Wybór należy do Państwa!

 

Pierwsze wzmianki o ałunie potasowym pochodzą z terenów starożytnych Chin i Egiptu, gdzie wykorzystywany był on ze względu na swoje właściwości neutralizujące zapach potu. Około roku 100 n.e. rzymski historyk Pliniusz udokumentował pierwszą produkcję tzw. Ałunu Rzymskiego, która polegała na wielokrotnym rozpuszczaniu soli ałunowych w wodzie. Kryształów uzyskanych w efekcie tego procesu, używano głównie wewnętrznie, w celach przeciwzapalnych.W VIII wieku po raz pierwszy znormalizowano produkcję ałunu w procesie wielokrotnej krystalizacji, miało to miejsce na terenach dziś uznawanych za Starożytną Mezopotamię. Te wysokiej jakości kryształy zwane były Alumen de Rocca. W 1248 roku wybudowano duża fabrykę ałunu w Neapolu. Kryształy o wysokiej jakości pochodzące z tej fabryki używane były w celach medycznych, podczas gdy standardowe kryształy ałunu wykorzystywane były w przemyśle farbiarskim i papierniczym. W XV wieku Bartholomew Perdix odkrył istnienie fabryki ałunu na wyspie Ischia. W 1458 roku Giovanni de Castro ufundował jedną z najbardziej znanych watykańskich fabryk ałunu. Sprawiło to iż monopol na ałun do XVI wieku znajdował się w rekach papieskich, potem na terenie Niemiec powstało wiele konkurencyjnych fabryk ałunu. W XVII wieku rozpoczęto produkcje ałunu na terenie Anglii. W roku 1777 francuski chemik - A. L. Lavoisier sformułował pierwsza poprawna definicje Kali – Alum, który po dziś dzień jest produkowany na terenie Europy i używany głównie w celach przemysłowych, jak również w kosmetycznych. Długa historia i różnorodność zastosowania ałunu potasowego sprawiły, że jest on wciąż w użyciu i stanowi ważny element przemysłu i sektora zdrowotnego. Ałun potasowy jest w 100% skuteczny, ekonomiczny w użyciu i bezpieczny dla zdrowia. W wielu placówkach takich jak n.p. Klinika Mayo zaleca się pacjentom z dermatozami skórnymi używanie ałunu. Ałun jest również polecany dla osób po radioterapii. Te wszystkie przykłady pokazują jak współczesna medycyna XXI wieku może czerpać z mądrości dawnej wiedzy.